Մարտի 12-ին տեղի ունեցավ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամի թափուր պաշտոնի ընտրության Մրցութային խորհրդի առաջին նիստը: Օրակարգում Մրցութային խորհրդի աշխատակարգի եւ առաջիկա մրցույթի կազմակերպման եւ անցկացման հետ կապված մի շարք հարցերի քննարկումն էր, այդ թվում՝ հարցարանի կազմումը:
Հիշեցնենք, որ Մրցութային խորհրդի անհատական կազմը հաստատվել է Ազգային ժողովի նախագահի 19.02.2021թ. N Կ-23-Ա կարգադրությամբ՝ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամի՝ 2019 թվականի դեկտեմբերի 6-ին առաջացած թափուր պաշտոնում թեկնածու ընտրելու համար:

12 марта состоялось первое заседание Конкурсного совета Комиссии по предупреждению коррупции на замещение вакансии члена комиссии. В повестке дня – ряд вопросов, связанных с графиком работы Совета, организацией и проведением предстоящего конкурса, в том числе подготовка анкеты.
Персональный состав Конкурсного совета утвержден распоряжением   Председателя НС от 19.02.2021 г. N К-23-А   об избрании кандидата на замещение создавшейся 6 декабря 2019 г. вакантной должности члена Комиссии по предупреждению коррупции.